MARSZ NADZIEI

17/04/2018 Aktualności

Uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariusza wraz z opiekunami wzięli udział w Marszu Nadziei, który odbył się  13 kwietnia 2018 r. w Częstochowie. Barwny korowód niosący nadzieję-towarzyszącą każdemu choremu na raka wyruszył  z placu Daszyńskiego. W niebo unosiły się okrzyki: HOSPICJUM TO TEŻ ŻYCIE! oraz POMAGAMY, WSPIERAMY, DAJEMY NADZIEJĘ! Marsz zakończył się  na błoniach Jasnej Góry gdzie odbyła się modlitwa za chore dzieci i dorosłych będących pod opieką Hospicjum.

Marsz Nadziei został po raz kolejny zorganizowany przez  Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej, którego celem jest zamanifestowanie potrzeby niesienia pomocy i nadziei wszystkim osobom chorym i cierpiącym oraz ich rodzinom.

Szkolny Klub Wolontariusza  jak co roku  włączył się także w publiczną zbiórkę funduszy do puszek na rzecz ludzi ciężko chorych objętych opieką hospicyjną przed kościołami w  naszych parafiach w dniu 15 kwietnia 2018r. Wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji serdecznie dziękujemy bo przecież „hospicjum to też życie”.

Podziel się na:
Tagi: