LAUREATKA KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

11/05/2018 Aktualności

W II semestrze roku szkolnego nasi uczniowie wzięli udział w kilku konkursach promujących znajomość języka angielskiego.

W dniu 27 lutego, 18 uczniów z klas 5, 6 oraz II gimnazjum wzięło udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Uczniowie musieli nie tylko wykazać się dobrą znajomością słownictwa i gramatyki języka angielskiego ale także odpowiedzieć na pytania dotyczące zadanej im do przeczytania lektury.

Spośród wszystkich piszących najlepszy wynik osiągnęła Patrycja Kozińska (5a), która została laureatką tego konkursu i w nagrodę weźmie udział w kilkudniowym wakacyjnym obozie językowym! Serdecznie gratulujemy!

Pozostali uczestnicy spisali się również bardzo dobrze co dało naszej szkole I miejsce w powiecie kłobuckim (spośród 6 szkół, które brały udział w konkursie) ze średnim wynikiem 53,43%.

23 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza we Wręczycy Wielkiej odbył się V Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego: „Easy English”. Celem konkursu było rozbudzanie wśród uczniów gimnazjum zainteresowania nauką języka angielskiego oraz doskonalenie kompetencji językowych. W konkursie brało udział 27 uczestników z 14 szkół. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3A: Jakub Ligenza oraz Aleksandra Urbańczyk.  Jakub wykazał się dużą wiedzą i pod względem ilości zdobytych punktów zajął 5 miejsce.

W dniu 6 kwietnia, uczniowie klasy 2A gimnazjum – Julia Brodziak oraz Bartłomiej Drosik z sukcesem reprezentowali naszą szkołę w IV Powiatowym Konkursie Językowym „Mistrz Języka Angielskiego i wiedzy o Londynie” dla uczniów szkół gimnazjalnych zorganizowanym przez ZS nr 2 w Kłobucku. Julia zajęła w tym konkursie pierwsze a Bartek drugie miejsce! Gratulujemy sukcesu!

12 kwietnia liczna grupa uczniów klas 4 – 7 szkoły podstawowej oraz II – III gimnazjum przystąpiła do kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu leksykalnego Memory Master. Na wyniki tego konkursu jeszcze czekamy i trzymamy kciuki za naszych uczniów.

24 kwietnia 2018 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Krzepicach odbył się II Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych z powiatu kłobuckiego. Celem konkursu było propagowanie nauki języka angielskiego, rozwijanie uzdolnień uczniowskich, pobudzanie ich do twórczego myślenia, motywowanie do samodzielnego doskonalenia sprawności językowych, stworzenie płaszczyzny zdrowej rywalizacji oraz integracja szkół gimnazjalnych.

Do konkursu przystąpiło 30 uczestników reprezentujących 8 szkół. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Brodziak (2A), Bartłomiej Drosik (2A), Natalia Wasylów (2B) oraz Krystian Kozak (3B). Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami testu konkursowego i wykazali się dużą wiedzą, niestety nie zdołali zająć nagradzanych miejsc. 

Zwycięzcom gratulujemy odniesionych sukcesów! Wszystkim uczestnikom konkursów dziękujemy za liczny w nich udział i życzymy im powodzenia w kolejnych konkursach!

Podziel się na:
Tagi: