100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI WARSZTATY EKOLOGICZNE „ DRZEWA I KRZEWY WOKÓŁ NAS”

17/10/2018 Aktualności

100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
WARSZTATY EKOLOGICZNE „ DRZEWA I KRZEWY WOKÓŁ NAS”

Dnia 15.10.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej miało miejsce uroczyste sadzenie drzewa. Na 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości zasadzono platana, który należy do długowiecznych liściastych i bardzo rozłożystych drzew. Obok umieszczono pamiątkową tabliczkę. Dzieci zostały zapoznane z trudną historią państwa polskiego. Przybliżono tematykę niewoli oraz zaborów. Podkreślone zostało znaczenie wolności oraz trudów związanych z jej wypracowaniem.
Miejscem nasadzenia drzewa, był plac znajdujący się terenie szkoły tzw. „Zielonej klasie”. W uroczystości uczestniczyli: dyrekcja szkoły podstawowej, przedstawiciel Gminy Przystajń, nauczyciele, uczniowie klasy drugiej oraz przedstawiciele innych klas.
Uroczystość połączona była z warsztatami ekologicznymi przygotowanymi przez uczniów gimnazjum i opiekunów Szkolnego Koła Ekologicznego z okazji obchodzonego od kilkunastu lat „Święta drzewa”, które przypada w październiku. Uczniowie przedstawili przygotowaną prezentację pt. „Drzewa i krzewy wokół nas”. Goście i zgromadzeni uczniowie z uwagą wysłuchali ciekawych wiadomości o drzewach i krzewach z najbliższego terenu. Kolejnym punktem uroczystości były konkursy ze znajomości gatunków roślin. Uczniowie doskonale poradzili sobie z powierzonymi zadaniami. Odgadywanie sprawiło uczniom wiele radości, przyjemności i satysfakcji. Dużą niespodzianką dla zgromadzonych było odczytanie przez gimnazjalistkę „Rymowanki o drzewie” napisanej przez uczennicę klasy drugiej. Młodych ludzi zapoznano z powodami, dla których warto i należy sadzić drzewa. Apel zawierał cenne informacje o roli drzew w przyrodzie.
Ceremonię zakończyło rozdanie nagród uczniom wyróżnionym w konkursach o tematyce ekologicznej organizowanych przez szkołę oraz Gminę Przystajń.

Podziel się na: