Mikołajki

11/12/2018 Aktualności

Dnia 10.12.2018r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Przystajni odbyły się Mikołajki. Pierwszym punktem festynu Mikołajkowego był występ wolontariuszy Szkolnego Klubu Wolontariusza, którzy przedstawili bajkę pt. „Śpiąca Królewna”.

Wolontariusze w przepięknych strojach i scenerii zaprezentowali swoje talenty aktorskie i taneczne. Następnie na scenie ukazał się Mikołaj, który wręczył dzieciom wymarzone prezenty. Swoją obecnością na festynie szczyciły grupy taneczne działające przy Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Przystajni – grupa breakdance prowadzona przez pana Damiana Knopa oraz grupa taneczna Studia MK Dance prowadzona przez panią Katarzynę Koszczyk. Ostatnim punktem festynu był występ Orkiestry Dętej w Przystajni prowadzonej przez pana Kapelmistrza Tomasza Duslskiego. Orkiestra zagrała koncert, który składał się z piosenek świątecznych.

Podczas festynu Mikołajkowego działała kawiarenka, w której można było zakupić przepyszne ciasta, które upiekli rodzice uczniów uczęszczających do szkoły, a także kawę, herbatę i pierniki . W kiermaszu Ozdób Mikołajkowych można było zakupić własnoręcznie wykonane przez wolontariuszy ozdoby i kartki świąteczne. Dla najmłodszych najciekawszą atrakcją było malowanie twarzy, gdzie dzieci mogły przeistoczyć się w niesamowite postacie oraz modelowanie balonów. Podczas festynu dzieci mogły spędzać czas w specjalnie dla nich przygotowanym kąciku zabaw, gdzie bawili się do woli. Goście częstowali potrawami wigilijnymi, które zostały przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Antonowa i Kuźnicy Nowej. Panie z Koła Gospodyń serowały przepyszny barszczyk czerwony, bigos i inne potrawy. W stoisku rękodzieła Pani Jadwiga Tyrka prezentowała swoje ozdoby świąteczne, które każdy gość mógł zakupić. W tle festynu Mikołajkowego unosiła się świąteczna muzyka, która przybliżyła klimat i magię Świąt Bożonarodzeniowych.

Podziel się na: