Biblioteka poleca …

20 kwietnia 2020

Nasza biblioteka jest zamknięta do odwołania. 

W tym czasie nie wypożyczamy książek, ale cały czas można korzystać

z internetowych bibliotek e-booków. Polecamy:

WOLNE LEKTURY

Wolne Lektury to internetowa biblioteka prowadzona przez Fundację Nowoczesna Polska, w której znajdziesz utwory należące do klasyki literatury polskiej oraz światowej zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Liczba tytułów Wolnych Lektur stale rośnie, bo dostarczają je sami cyfrowi bibliotekarze. E-booki i audiobooki można pobrać za darmo na dowolne urządzenie (PC, tablet, smartfon, odtwarzacz mp3) bezpośrednio z katalogu bibliotecznego oraz, zgodnie z prawem, bez żadnych ograniczeń czytać, słuchać, a nawet udostępniać innym.

Ponadto proponujemy dostęp do różnych baz w sieci , bezpłatnych serwisów, które sprawią, że przerwa w funkcjonowaniu biblioteki będzie mniej uciążliwa.

E-BOOKI I AUDIOBOOKI

Woblink – darmowe e-booki

Legimi – darmowy zbiór e-booków i audiobooków dla różnych grup wiekowych, dedykowany na okres pandemii. Aby skorzystać ze zbioru bezpłatnych ebooków należy wejść w link i wpisać kod: czytamy

Empik Premium – darmowy dostęp do ebooków i audiobooków na okres 60 dni. Aby skorzystać potrzebna jest dedykowana aplikacja. 

Polona – Biblioteka Narodowa, administrator Polony, udostępnia w serwisie nie tylko swoje zbiory, ale też obiekty innych instytucji – zdigitalizowane przy użyciu najnowocześniejszych technologii, pozwalających uzyskać najwyższą jakość

Bajkowisko – bezpłatne audiobooki dla dzieci na YouTube 

Digital Book – audiobooki w języku angielskim

Nexto.pl – darmowe ebooki 

Publio – darmowe ebooki 

Virtualo – darmowe ebooki 

Ebook.pl – darmowe ebooki 

Ebooks43.pl – darmowe ebooki

Storytel.pl – 30 dni słuchania za darmo – audiobooki na telefon i tablet

Wydawnictwo Adamada udostępnia bezpłatną aplikację na smartfona umożliwiającą czytanie wybranych książek wydanych przez to wydawnictwo. Książki czytają znani aktorzy: Anna Dymna, Piotr Cyrwus, Agata Kulesza, Eryk Lubos i Ilona Ostrowska….

 Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i dziatki zaprosił autorów do udziału w cyklu spotkań online #czytankinaczasie.

Od minionego piątku na fanpage’u Festiwalu zaczęły pojawiać się filmiki a w nich Wasi ulubieni reprezentanci literatury dziecięcej. Pisarze chcą Was wspierać w tym trudnym czasie i aby trochę Wam go urozmaicić – przeczytają dla Was historie, które sami stworzyli. Zachęcamy więc, aby sprawdzać czy na Facebook’u Festiwalu nie pojawia się kolejna zapowiedź wieczornej czytanki, które udostępniamy zawsze o godzinie 19.00.

DOSTĘPNOŚĆ