biblioteka zachęca …

23 marca 2020

  • W wolnych chwilach… Pomysł dla uczniów na rozwijanie zainteresowań nie tylko tych czytelniczych


W związku z zaistniałą sytuacją spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa, zamknięciem szkół i pozostaniem w domu, zachęcam uczniów naszej szkoły do wykorzystania tego czasu na nadrobienie zaległości dydaktycznych, przeczytanie ulubionej książki, czy zadanej lektury, rozwijajcie swoje   zainteresowania! W związku z powyższym biblioteka szkolna zachęca do skorzystania z propozycji jaką przygotował Empik – adresowaną dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Chodzi tutaj o bogaty pakiet usług, z których można korzystać bezpłatnie przez dwa miesiące. Czeka na Was 11 tysięcy audiobooków i e-booków, internetowe warsztaty naukowe oraz e-spotkania autorskie

Wystarczy wejść na stronę: www.empik.com/czas-w-domu i aktywować swój darmowy kod.

E-spotkania autorskie

Przez trzy dni, między 24 a 26 marca o godz. 18.00 na profilu Empiku na Facebooku będzie można śledzić na żywo spotkania z Katarzyną Puzyńską, Janiną Bąk i Anną Ficner-Ogonowską. Autorki opowiedzą o swoich najnowszych publikacjach książkowych i odpowiedzą na pytania zadawane w komentarzach.

Kolejna propozycja Empiku to : „Domowe warsztaty dla dzieci

Prowadzony przez Empik program edukacyjny Przecinek i Kropka oraz Rzecznicy Nauki zapraszają wszystkie dzieci i rodziców na jedyny w swoim rodzaju cykl warsztatów online pod hasłem „W domu jest fajnie i kropka!”.

Na warsztatach Rzecznicy Nauki podsuną dzieciom i rodzicom inspiracje do zabawy oraz ciekawych i ważnych rozmów. Młodzi naukowcy pokażą eksperymenty naukowe z wykorzystaniem rzeczy, które mamy w domu!

 Legimi,serwis  przygotował za darmo kolekcję 20 tytułów, dedykowanych różnym grupom wiekowym – zarówno uczniom szkół podstawowych, jak i starszym nastolatkom. Wszystkie książki dostępne są w formie e-booka, a część z nich dodatkowo można wysłuchać jako audiobooka. Aby sięgnąć po wybraną pozycję wystarczy wpisać na stronie www.legimi.pl/czas-na-czytanie/ kod czytamy, a następnie zarejestrować się w serwisie Legimi i pobrać aplikację. Po zalogowaniu w niej lektura znajdować się będzie na wirtualnej półce. Kod wykorzystać można do 31 marca, natomiast książka przyznana będzie bez ograniczeń czasowych.

Accessibility