Dzień Dziecka w SP Przystajń

14 czerwca 2022

1 czerwca na hali sportowej odbył się „Hawajski Dzień Dziecka”
przygotowany przez Samorząd Uczniowski.

Uroczyste rozpoczęcie imprezy nastąpiło po krótkim przemówieniu pani
dyrektor Moniki Rabendy oraz Wójta Gminy Przystajń pana Henryka Macha i Kierownika Referatu Oświaty panią Agnieszkę Janik, którzy złożyli dzieciom życzenia, a także obdarowali wszystkich uczniów słodkimi upominkami.

Pomimo początkowo niezbyt sprzyjającej pogody wszyscy uczniowie przyszli do szkoły znakomicie przygotowani i przebrani w stylu hawajskim. Każda klasa była zaopatrzona w sprzęt piknikowy, a pomysły dzieci na przebrania i zapakowane walizki przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Uśmiechy dzieci spowodowały, że wyszło słoneczko i uczniowie mogli korzystać również z dmuchańców, zasponsorowanych przez pana Wójta. Na orliku powstały przepiękne „murale” o tematyce „Świat oczami dziecka”, które zostały namalowane farbami, dłońmi bez użycia pędzli przez uczniów naszej szkoły na specjalnie przygotowanych przez opiekunów SU stanowiskach.  Zarówno uczniowie jak i dyrekcja wraz z gronem pedagogicznym z dużym zaangażowaniem wzięli udział we wszystkich zaproponowanych przez SU zabawach i konkurencjach. Wszyscy świetnie się bawili.

Rada Rodziców przygotowała w tym dniu dla wszystkich słodki upominek w postaci świeżo wypiekanych gofrów, a w dniu 06 czerwca każdy uczeń otrzymał również pyszne lody.

Na zakończenie tego wspaniałego dnia zatańczono wspólnie taniec hawajski, po którym wszyscy udali się na dziedziniec szkolny, gdzie w rytmach muzyki nastąpił wyrzut kolorowych proszków – FESTIWAL KOLORÓW !!! To był gwóźdź programu, dzieci wróciły do domów, kolorowe, zmęczone, ale bardzo szczęśliwe!.

Dziękujemy wszystkim za wspólny udział i zapraszamy do obejrzenia relacji z tego dnia w galerii zdjęć załączonej do niniejszego postu. Pozdrawiamy i zapraszamy za rok – Opiekunowie SU 

 

Accessibility