• Międzygminne Zawody Mini Piłki Nożnej chłopców– I miejsce
  • Powiatowe Zawody Mini Piłki Nożnej chłopców– V miejsce
  • Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe w Ostrowach nad Okszą- II miejsce

WICEMISTRZOSTWO W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

Dnia 13.03.2018r. w Pankach odbyły się zawody z halowej piłki nożnej dziewcząt klas VII SP oraz II i III Gimnazjum. Zgodnie z Regulaminem Powiatowego Współzawodnictwa SZS w Mistrzostwach brało udział 9 zespołów, które pomyślnie przebrnęły przez eliminacje międzygminne.

Drogą losowania podzielono zespoły na dwie grupy w których o o dwa miejsca premiowane awansem do fazy półfinałowej rywalizowano ,,każdy z każdym”:

Wyniki meczów półfinałowych:

Zawady- Starokrzepice 1-0
Przystajń- Miedźno 1-0

Mecz o miejsce III- Starokrzepice- Miedźno 0-1

Mecz o miejsce I- Zawady- Przystajń 0-0 (karne 2-1)

Niestety zawodniczki z Naszej szkoły przegrały finał, natomiast warto zauważyć, że odbyło się to dopiero po rzutach karnych. Dziewczyny pokazały na boisku, iż należą do czołowych drużyn w powiecie kłobuckim i zasłużenie zostały wicemistrzyniami powiatu. Serdeczni im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

TURNIEJ WARCABOWY

Dnia 22.02.2018 odbył się Gminny Turniej Warcabowy w Szkole Podstawowej w Borze Zajacińskim. Z naszej szkoły wzięło w nim udział dziesięciu uczniów, którzy w szkolnych zawodach zajęli znaczące miejsce. Byli to: Roksana Walaszczyk, Szymon Chęciński, Dariusz Mićka, Fabian Walaszczyk, Marek Zając, Cezary Kurek, Jakub Gburek, Karolina Leśniak, Mateusz Krzemiński, Kacper Żerdziński. Przeciwnicy to bardzo mocni zawodnicy i choć zawody były na wysokim poziomie to dwóch naszych uczniów zdobyło I miejsca i jedna uczennica II miejsce i jeden uczeń III miejsce. I tak w kategorii:

klas I-III pierwsze miejsce zdobyła Roksana Walaszczyk z kl.IIId, trzecie miejsce zdobył Szymon Chęciński z kl.I c

klas IV-V pierwsze miejsce Fabian Walaszczyk kl.Va

klas VI-VII drugie miejsce Karolina Leśniak kl.VIIb

Do Powiatowych Zawodów przechodzą uczniowie którzy zdobyli pierwsze i drugie miejsca.

Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU

27.10.2017r. w Kłobucku odbył się turniej zorganizowany przez PZPN oraz sponsorowany przez firmę „Tymbark”. Nasza szkoła brała udział w kategorii wiekowej U 12 dziewcząt. Po zaciętej rywalizacji nasze dziewczęta zajęły II miejsce przegrywając finał z naszym sąsiadem z Gminy- Szkołą Podstawową w Borze Zajacińskim. Trzymamy kciuku za zwycięzców, którzy kolejny etap będą rozgrywać w Sosnowcu a naszym reprezentantkom dziękuje za trud pozostawiony na boisku i życzymy wytrwałości w dalszych treningach i dążeniu do celu.

Skład: Daria Cioch, Martyna Rendak, Oliwia Gworys, Ola Pieniążek, Sarah Schauster, Milena Matyja, Emilia Stemplewska, Nikola Matyszczyk, Maja Mazur, Maja Krawczyk, Julia Wachowska

SZACHY DRUŻYNOWE – PÓŁ FINAŁ WOJEWÓDZTWA

16 listopada 2017 r. w Częstochowie odbyły się drużynowe zawody szachowe. Awans na te zawody wywalczyły nasze dwie uczennice Małgosia Siódmak oraz Nikola Krawczyk 17 października zdobywając mistrzostwo powiatu Kłobuckiego. Reprezentantki SP w Przystajni zajęły miejsce w drugiej części tabeli, natomiast na bardzo duże wyróżnienie zasługuje uczennica Małgosia Siódmak, która mimo iż rywalizowała z zawodniczkami starszymi to na 8 rozegranych partii wygrała 7 co uplasowało ją ex aequo na pierwszym miejscu zawodów. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Skład: Małgorzata Siódmak, Nikola Krawczyk

ZŁOTY MEDAL W SZACHACH DRUŻYNOWYCH

„Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni.” Paul Morphy

17 października 2017r. w Kłobucku odbyły się zawody sportowe- szachy drużynowe klas IV-VI SP. Reprezentanci siedmiu szkół rywalizowali ze sobą w kategorii dziewcząt oraz chłopców.

Wysokimi umiejętnościami wyróżniły się uczennice naszej szkoły, które bezapelacyjne zdobyły pierwsze miejsce drużynowo, a ponadto Małgosia Siódmak została mistrzynią powiatu Kłobuckiego wygrywając wszystkie rozegrane partie. Takie wyniki dają nam awans do półfinałów wojewódzkich. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przyszłości.

Skład: Siódmak Małgorzata, Krawczyk Nikola

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE W KŁOBUCKU

Inauguracja roku sportowego 2017 – 2018 rozpoczęła się tradycyjnie na Stadionie OSiR w Kłobucku zawodami sztafetowych biegów przełajowych 28 września 2016r. W tej konkurencji, każda szkoła wystawiała sześciu reprezentantów, którzy kolejno przebiegają dystans 800m dziewczęta oraz 1000m chłopcy przekazując sobie pałeczkę sztafetową.

Zawodniczki z naszego gimnazjum oraz VII klasy SP zakończyły rywalizację na III miejscu zdobywając w ten sposób puchar, brązowe medale oraz awans do półfinałów wojewódzkich.

Skład: Julia Bogus, Edyta Boryń, Kinga Grajcar, Martyna Kierat, Kamila Pigieł  oraz Julianna Tekieli

W tej samej kategorii wiekowej męska reprezentacja naszej szkoły ukończyła zawody na VII pozycji. Należy jednak pochwalić zaangażowanie, którego na pewno nie brakowało.

Skład: Piotr Wystalski, Łukasz Pietrzak, Mateusz Paliwoda, Adrian Olczyk, Radosław Krawczyk, Kacper Kierat oraz Jakub Brodziak

Nasi młodsi zawodnicy (klasy IV-VI SP) również dali z siebie wszystko i pokazali, że mają aspiracje w przyszłych latach walczyć o najwyższe stopnia podium.

Skład chłopców: Karol Chrzęstek, Jakub Ćwieląg, Wiktor Janik, Szymon Kmiecik, Kamil Kotarski, Błażej Matyja, Antoni Mika

Skład dziewcząt: Daria Cioch, Anastazja Kazimierczak, Patrycja Krawczyk, Aleksandra Pieniążek, Malwina Radzioch, Klaudia Sosińska, Marta Wystalska

ROZPOCZĘCIE ROKU SPORTOWEGO 2017/2018

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz miłośników sportu do kibicowania naszej szkole w rozgrywkach Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Kłobucku  w roku szkolnym 2017/2018. W tym roku z powodu wdrożenia reformy edukacji narodowej uczniowie będą konkurować ze sobą w następujących kategoriach wiekowych:

Igrzyska Dzieci: III, IV,V, VI SP

Igrzyska Młodzieży Szkolnej: VII SP, II oraz III Gimnazjum