22 kwietnia Dzień Ziemi 

26 kwietnia 2019

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest   Dzień Ziemi (ang. Earth Day)

Międzynarodowy Dzień Ziemi to szereg akcji, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Inicjatywa ma swoje korzenie już w latach siedemdziesiątych XX wieku. Święto obecnie obchodzone jest w 192 krajach świata.

W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku. Program i tematykę kolejnych obchodów polskiego Dnia Ziemi kształtują ważne i bieżące tematy dotyczące ekologii i środowiska. Każdego roku Dniu Ziemi towarzyszy inne hasło przewodnie. W 2019 r. obchody Dnia Ziemi poświęcono  ochronie zagrożonych gatunków.

Dnia 26 kwietnia 2019r. klasy IVa i IVc wzięły udział w warsztatach przygotowanych z okazji Dnia Ziemi przez pracowników Ośrodka Edukacyjnego przy Zespole Parków Krajobrazowych „Lasy nad Górną Liswartą” w Kalinie. W sali edukacyjnej odbyła się pogadanka oraz wyświetlano prezentację komputerową ukazującą chronione gatunki zwierząt i roślin, które występują na terenie Parku Krajobrazowego „Lasy nad Górną Liswartą”. Następnie zajęcia odbyły się w terenie, gdzie uczniowie zobaczyli pomnik przyrody nieożywionej twz. „Diabelski Kamień”, a także podziwiali rośliny i zwierzęta obszarów wodno-błotnych w ich naturalnym środowisku.

Opiekunowie:

Dorota Szatraj, Mirosława Kozińska, Karolina Berg

Accessibility