SKKT w drodze na Skrzyczne
W niedzielę 25 października uczniowie Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego pod opieką p. Justyny Knopik i p. Agaty Biernackiej ruszyli na szlak. Tym razem celem naszej wędrówki było Skrzyczne – najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego o wysokości 1257 m n.p.m. (to już kolejny nasz szczyt do KORONY GÓR POLSKI :)).
Ruszyliśmy z Przełęczy Salmopolskiej i przez Malinowską Skałę dotarliśmy do celu. Po drodze dzięki bardzo dobrej pogodzie podziwialiśmy odległe Tatry oraz Babią Górę i Pilsko (…może następnym razem tam się wybierzemy?). Na szczycie znajduje się górskie schronisko PTTK gdzie odpoczeliśmu i nabraliśmy sił na dalsza wędrówkę… a droga nie była łatwa. Na szlaku do Szczyrku rozpoznawaliśmy gatunki drzew występujące w Karpatach…. buki, świerki, jodły dominowały w krajobrazie.Kolejne punkty na Górską Odznakę Turystyczną zostały zdobyte :).Uśmiechnięci i szczęśliwi acz lekko zmęczeni późnym wieczorem wróciliśmy do domów. Kolejna wycieczka wiosną …
SKKT na szlaku górskim
W niedzielę 25.09.2022r odbyła się kolejna (a w tym roku szkolnym pierwsza) wycieczka Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego. Tym razem nasz szlak zaczynał się w Wiśle na Przełęczy Kubalonka, prowadził przez Marźnicę, Kiczory, aż do schroniska PTTK na Stożku (gdzie mieliśmy godzinną przerwę). Wędrówkę zakończyliśmy się w Wiśle Jurzyków. Trasa była bardzo przyjemny i nie odczuwało się dużego zmęczenia. Wycieczka bardzo nam się podobała i czekamy na kolejną.
SKKT W DRODZE NA CZUPEL (933 M N.P.M.)
15 maja 2022 uczniowie Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego ruszyli ponownie na szlak. Tym razem naszym celem było zdobycie najwyższego szczytu Beskidu Małego – Czupel (933 m n.p.m.)
Ruszyliśmy ze Straconki (Bielsko – Biała) żółtym szlakiem by po około 2 godzinach marszu zdobyć Magurkę Wilkowicką, gdzie znajduje się schronisko górskie PTTK. Po krótkim odpoczynku i relaksie, ruszyliśmy w kierunku Czupla (tym razem niebieskim szlakiem). Po drodze podziwialiśmy przepiękne widoki m.in. na Górę Żar i Skrzyczne. Na szczyt dotarliśmy po kolejnej godzinie marszu.
Tu ułożyliśmy swój kopczyk J oraz wbiliśmy pieczątki do naszych książeczek GOT i ruszyliśmy w dół do Międzybrodzia Bialskiego. W drodze powrotnej przy szlaku podziwialiśmy odkrywkę geologiczną fliszu karpackiego.
Zadowoleni i mimo zmęczenia uśmiechnięci i szczęśliwi dotarliśmy do naszego busa.
Kolejne punkty GOT zdobyte J Kolejny szczyt do Korony Gór Polski zdobyty JNastępna wyprawa w góry we wrześniu.
SZKOLNE KOŁO KRAJOZNAWCZO TURYSTYCZNE W GÓRACH OPAWSKICH
Dnia 23 kwietnia 2022r. uczniowie Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego udali się wraz z opiekunami na wycieczkę turystyki kwalifikowanej organizowanej przez PTTK w Częstochowie w Góry Opawskie – Sudety Wschodnie. Celem naszej wędrówki było zdobycie najwyższego szczytu – Biskupiej Kopy (889 m n.p.m.).
Na szlak ruszyliśmy w Pokrzywnej, pokonując liczne wzniesienia i przełęcze po 4 godzinach marszu dotarliśmy na szczyt J. Pod szczytem zatrzymaliśmy się na odpoczynek w schronisku górskim PTTK „Pod Biskupią Kopą”. W drodze powrotnej przeszliśmy przez „Piekiełko” J, gdzie, jak jedna z miejscowych legend głosi, na dnie tego kamieniołomu miały znajdować się „Wrota do Piekła”.
Po pokonaniu całej trasy około 17 km spotkaliśmy się z całą grupą w Jarnołtówku i ruszyliśmy w drogę powrotna do domu.
Dzień minął nam miło i wesoło.
Następna wycieczka SKKT w sobotę 14 maja 2022 tym razem ruszamy w Beskid Mały na Leskowiec i Potrójną.
WYCIECZKA TURYSTYCZNA SZKOLNEGO KOŁA KRAJOZNAWCZO TURYSTYCZNEGO
W sobotę 27 listopada uczniowie Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego wzięli udział w wycieczce turystyki kwalifikowanej organizowanej przez PTTK w Częstochowie.
Trasa nasza biegła od Przełęczy Salmopolskiej, przez Kotarz na Przełęcz Karkoszczonkę i dalej do Szczyrku. Pożegnanie jesieni zamieniło się w powitanie zimy :). Wszyscy uczestnicy w dobrych humorach dotarli do celu, zdobywając kolejne punkty GOT (Górskiej Odznaki Turystycznej).