SKKT w drodze na Skrzyczne


W niedzielę 25 października uczniowie Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego pod opieką p. Justyny Knopik i p. Agaty Biernackiej ruszyli na szlak. Tym razem celem naszej wędrówki było Skrzyczne – najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego o wysokości 1257 m n.p.m. (to już kolejny nasz szczyt do KORONY GÓR POLSKI :)).

Ruszyliśmy z Przełęczy Salmopolskiej i przez Malinowską Skałę dotarliśmy do celu. Po drodze dzięki bardzo dobrej pogodzie podziwialiśmy odległe Tatry oraz Babią Górę i Pilsko (…może następnym razem tam się wybierzemy?). Na szczycie znajduje się górskie schronisko PTTK gdzie odpoczeliśmu i nabraliśmy sił na dalsza wędrówkę… a droga nie była łatwa. Na szlaku do Szczyrku rozpoznawaliśmy gatunki drzew występujące w Karpatach…. buki, świerki, jodły dominowały w krajobrazie.Kolejne punkty na Górską Odznakę Turystyczną zostały zdobyte :).Uśmiechnięci i szczęśliwi acz lekko zmęczeni późnym wieczorem wróciliśmy do domów.  Kolejna wycieczka wiosną … 


SKKT na szlaku górskim

W niedzielę 25.09.2022r odbyła się kolejna (a w tym roku szkolnym pierwsza) wycieczka Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego. Tym razem nasz szlak zaczynał się w Wiśle na Przełęczy Kubalonka, prowadził przez Marźnicę, Kiczory, aż do schroniska PTTK na Stożku (gdzie mieliśmy godzinną przerwę). Wędrówkę zakończyliśmy się w Wiśle Jurzyków. Trasa była bardzo przyjemny i nie odczuwało się dużego zmęczenia. Wycieczka bardzo nam się podobała i czekamy na kolejną.


SKKT W DRODZE NA CZUPEL (933 M N.P.M.)

15 maja 2022 uczniowie Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego ruszyli ponownie na szlak. Tym razem naszym celem było zdobycie najwyższego szczytu Beskidu Małego – Czupel  (933 m n.p.m.)

Ruszyliśmy ze Straconki (Bielsko – Biała) żółtym szlakiem by po około 2 godzinach marszu zdobyć Magurkę Wilkowicką, gdzie znajduje się schronisko górskie PTTK. Po krótkim odpoczynku i relaksie, ruszyliśmy w kierunku Czupla (tym razem niebieskim szlakiem).  Po drodze podziwialiśmy przepiękne widoki m.in. na Górę Żar i Skrzyczne. Na szczyt dotarliśmy po kolejnej godzinie marszu.

Tu ułożyliśmy swój kopczyk J oraz wbiliśmy pieczątki do naszych książeczek GOT  i ruszyliśmy w dół do Międzybrodzia Bialskiego. W drodze powrotnej przy szlaku podziwialiśmy odkrywkę geologiczną fliszu karpackiego.

Zadowoleni  i mimo zmęczenia uśmiechnięci i szczęśliwi dotarliśmy do naszego busa.

Kolejne punkty GOT zdobyte J Kolejny szczyt do Korony Gór Polski zdobyty JNastępna wyprawa w góry we wrześniu.


SZKOLNE KOŁO KRAJOZNAWCZO TURYSTYCZNE W GÓRACH OPAWSKICH

Dnia 23 kwietnia 2022r. uczniowie Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego  udali się wraz z  opiekunami na wycieczkę turystyki kwalifikowanej organizowanej przez PTTK w Częstochowie w Góry Opawskie – Sudety Wschodnie. Celem naszej wędrówki było zdobycie najwyższego szczytu – Biskupiej Kopy (889 m n.p.m.).

Na szlak ruszyliśmy w Pokrzywnej, pokonując liczne wzniesienia i przełęcze po 4 godzinach marszu dotarliśmy na szczyt J. Pod szczytem zatrzymaliśmy się na odpoczynek w schronisku górskim PTTK „Pod Biskupią Kopą”. W drodze powrotnej przeszliśmy przez „Piekiełko” J, gdzie, jak jedna z miejscowych legend głosi, na dnie tego kamieniołomu miały znajdować się „Wrota do Piekła”.

Po pokonaniu całej trasy około 17 km spotkaliśmy się z całą grupą w Jarnołtówku i ruszyliśmy w drogę powrotna do domu.

 Dzień minął nam miło i wesoło.

Następna wycieczka SKKT w sobotę 14 maja 2022 tym razem ruszamy w Beskid Mały na Leskowiec i Potrójną.


WYCIECZKA TURYSTYCZNA SZKOLNEGO KOŁA KRAJOZNAWCZO TURYSTYCZNEGO

W sobotę 27 listopada uczniowie Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego wzięli udział w wycieczce turystyki kwalifikowanej organizowanej przez PTTK w Częstochowie.

 Trasa nasza biegła od Przełęczy Salmopolskiej, przez Kotarz na Przełęcz Karkoszczonkę i dalej do Szczyrku. Pożegnanie jesieni zamieniło się w powitanie zimy :). Wszyscy uczestnicy w dobrych humorach dotarli do celu, zdobywając kolejne punkty GOT (Górskiej Odznaki Turystycznej).

Accessibility