Informacja dla uczniów i rodziców w sprawie zasad kształcenia na odległość obowiązujących w SP w Przystajni

24 marca 2020

Informacja dla uczniów i rodziców w sprawie zasad kształcenia na odległość obowiązujących w Szkole Podstawowej w Przystajni na podstawie Zarządzenia Dyrektora Szkoły Nr 4/2020

Drodzy Uczniowie oraz Szanowni Rodzice,

W związku z nadzwyczajną sytuacją związaną z ogłoszeniem stanu epidemicznego w kraju oraz zawieszeniem zajęć w placówkach oświatowych,  w szkole zostają wprowadzone zasady kształcenia na odległość opisane w załączonym dokumencie, które obowiązują w okresie od dnia 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. lub do dnia przywrócenia normalnego funkcjonowania placówek oświatowych.

Kształcenie na odległość stało się wymogiem chwili  wobec szalejącej na świecie pandemii. Postawiło nas wszystkich w bardzo trudnej i stresującej sytuacji, w której w sposób przymusowy i błyskawiczny zmieniamy cały system kształcenia na kilka najbliższych tygodni. Skutkuje to ogromną niepewnością i obawami, pojawiającymi się u dzieci, rodziców oraz nauczycieli.

Zapewniamy, że jako grono pedagogiczne zdajemy sobie sprawę z wyjątkowych okoliczności w jakich przyszło nam obecnie uczyć dzieci i młodzież. Rozumiemy, że wymaga to Państwa wsparcia   i pomocy zwłaszcza wobec naszych najmłodszych uczniów. Mogą Państwo liczyć na nasze wsparcie. Przypominamy, że do dyspozycji Państwa oraz naszych uczniów są szkolny pedagog oraz psycholog,   z którymi także można kontaktować się poprzez e-dziennik.

Jednocześnie prosimy, abyście pamiętali, że dla nas ta sytuacja jest równie stresująca. Naszą codzienną misją jest i pozostaje wychowanie i kształcenie dzieci oraz dbanie o ich dobro. Dziś robimy to  w niespotykanych wcześniej i nieoczekiwanych warunkach. Nowe technologie i narzędzia edukacyjne wymagają zmiany podejścia i wypracowania nowych metod nauczania. Dlatego prosimy o wyrozumiałość jeśli ten nowy dla wszystkich system pracy nie będzie od początku idealnie dopracowany i czasem spowoduje Wasze zagubienie czy zdenerwowanie.

Jeśli więc Wasze dzieci nie poradzą sobie z jakimś poleceniem czy zadaniem, sytuacja rodzinna czy zdrowotna lub zwyczajnie problem techniczny uniemożliwi Wam naukę on-line, prosimy Was – nie martwcie się tym i dodatkowo nie stresujcie! W obecnej sytuacji nie to jest najważniejsze. Wszystko kiedyś wróci do normy i wtedy da się bez zmartwień o zdrowie pomyśleć o szkole i nauce.

Pamiętajmy, że najważniejsze w tym czasie jest to, abyśmy wszyscy pozostali zdrowi i doczekali powrotu do normalności w każdym wymiarze. Dbajmy więc o siebie i swoich najbliższych. Pamiętajmy o podstawowych zasadach higieny i profilaktyki zakażeniowej. Przestrzegajmy zasad funkcjonowania  w społeczności ustalanych przez rządzących nawet jeśli są one dotkliwe. Sprawdzajmy na bieżąco informacje publikowane w mediach, a zwłaszcza te zamieszczane na stronach Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego czy Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Szanowni Rodzice i Dzieci, życzymy Wam ale też sobie samym abyśmy przetrwali ten czas w dobrym zdrowiu fizycznym i psychicznym. Abyśmy potrafili wyjść z tego okrutnego doświadczenia życiowo silniejsi, mądrzejsi, wzbogaceni o świadomość więzów i pozytywnych relacji jakie nas łączą i powodują, że jesteśmy dla siebie bliską wspólnotą – szkolną rodziną.

Z życzeniami zdrowia i sił,

    Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne

Accessibility