Konkurs „ Co wiem o Niemczech – czyli podróż w nieznane”

24 listopada 2019

Dnia 22 października o godzinie 10.30 w naszej szkole odbył się konkurs z języka niemieckiego pt.:,,Co wiem o Niemczech- czyli podróż w nieznane”. Uczniowie naszej szkoły mogli sprawdzić swoją wiedzę o jednym z naszych sąsiadów, a mianowicie o Niemczech. Konkurs był troszkę  nietypowy, ponieważ drużynowy. Każdą klasę reprezentowało max.3 uczniów, którzy o godz.10.35 przystąpili do rozwiązywania jakże ciekawego i interesującego testu, składającego się z 40 pytań w większości testowych. Aby jednak każdy miał równe szanse pytania i odpowiedzi były w języku polskim a żeby poziom nie był za łatwy, to wcześniej klasy losowały zestaw testu (A, B lub C). Dodam, iż wszyscy pisali ten sam test lecz pytania miały inną kolejność.

Walka była zacięta. Każda klasa w pocie czoła walczyła  o wygraną, którą był „Dzień bez pytania” dla całego oddziału klasowego oraz słodki upominek;)

Nauczycielki z języka niemieckiego mgr Joanna Ślusarczyk oraz mgr Katarzyna Pura miały ciężki orzech do zgryzienia podczas sprawdzania testów. Różnice między klasami okazały się być minimalne. I tak oto prezentują się wyniki:

I m-ce   KLASA  5A

II M-CE KLASA      6C

III M-CE KLASA     5C

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy!!!! I Zapraszamy za rok;)

Nauczyciele języka niemieckiego: mgr Joanna Ślusarczyk, mgr Katarzyna Pura

Accessibility