KONKURSY,

CZYLI CHWALIMY SIĘ OSIĄGNIĘCIAMI UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY  

 

ROK SZKOLNY 2018/2019

 

  • Wojewódzki Przedmiotowy Konkurs z Języka Polskiego /osoby przygotowujące – p. E. Szostak /

         Dominika Matuszczyk z kl. VIIIa uzyskała tytuł finalisty.

  • Wojewódzki Przedmiotowy Konkurs z Języka Polskiego dla klas gimnazjalnych /osoby przygotowujące – p. S. Płuska/

         Kinga Grajcar uzyskała tytuł laureata.

  • Wojewódzki Przedmiotowy Konkurs z Geografii /osoby przygotowujące – p. J. Knopik- 6 uczestników/

         Kinga Małyskaz kl. VIII b i Beata Mićka z kl. VIIb uzyskały tytuł 

         laureatek.

  • Powiatowy Konkurs Historyczny „ Kazimierz Pułaski w walce o wolność i niepodległość. Walki Polaków o wolną Polskę w 100 rocznicę odzyskania niepodległości” /osoba przygotowująca – p. J. Mach/

         I miejsce : Dominika Matuszczyk, Nikolas Kauf

  • Powiatowy Konkurs Historyczny „ Działalność Kazimierza Pułaskiego  w Rzeczpospolitej i w Stanach Zjednoczonych”. /osoba przygotowująca – p. J. Mach/

         I miejsce: Emila Grzyb

  • VIII Powiatowy Konkurs Komputerowy „Pocztówka świąteczna” /organizator – p. B. Antczak/

         I miejsce – Kacper Galiczak kl. IIa

  • Powiatowy Konkurs „Mistrz Pięknego Czytania”

        I miejsce w kategorii klas IV-VI zajęła Natalia Wurszt VIa /osoba   

        przygotowująca – p. I. Wystalska/

  • I Powiatowym Konkursie Piosenki Świątecznej i Kolęd w Języku Niemieckim /organizator SP Przystajń/

        I miejsce – Milena Matyja z kl.V

  • XXIV Ogólnopolski Konkurs Historyczny im majora Marka Gajewskiego „ Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948.W walce  o wolną Polskę” /osoba przygotowująca – p. J. Mach/

         Laureatka: Julia Brodziak

 

ROK 2017/2018

  • Wojewódzki Przedmiotowy Konkurs z Języka Polskiego /osoba przygotowująca – p. E. Szostak/

         Dominika Matuszczyk kl. VIIa uzyskała tytuł Finalisty

  • Wojewódzki Przedmiotowy Konkurs z Geografii / osoba przygotowująca – p. J. Knopik/

         Krystian Kozak kl. IIIB uzyskał tytuł Finalisty

  • Konkursie z geografii dla uczniów klas VII SP

         Angelika Janic – tytuł Finalisty, Kinga Małyska – tytuł Finalisty

  • Ogólnopolski Konkurs „Serfuj i zsanuj innych w sieci – lepszy internet zaczyna się od Ciebie”              /osoba przygotowująca – p. B. Antczak/

         I miejsce – Natalia Wurszt kl. Va

  • Ogólnopolski Konkurs Leksykalny z Języka Angielskiego „Memory Master”/osoby przygotowujące               p. I. Pośpiech, p. I. Grabarczyk, p. M. Kozińska/

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

      Laureat – Dominika Matuszczyk kl. VIIa

      Laureat II stopnia – Patrycja Kozińska kl. Va, Beata Mićka kl.VIb

      Wiktoria Krawczyk kl. VIb

      Laureat III stopnia – Jakub Malinowski kl. IVb , Anna Mokros kl.Va

      Wyróżnienie – Marta Wystalska kl. VIa, Jakub Bigielmajer kl. VIb,   

      Wiktoria Idzikowska kl. Va

 

GIMNAZJUM

          Laureat II stopnia – Julia Brodziak kl. IIA

          Laureat III stopnia – Alicja Jelonek kl. IIA , Kinga Grajcar kl. IIB,

          Natalia Wasylów kl. , Bartosz Drosik kl. IIA, Wiktoria Seliga kl. IIIB

          Wyróżnienie – Krystain Kozak kl. IIIB

  • Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX /osoby przygotowujące – p. M. Kozińska,                 p. I. Pośpiech, p. J. Patorska/

         Patrycja Kozińska – Laureat

     Szkoła zajęła I miejsce w powiecie kłobuckim ze średnim wynikiem 53,43%

  • XIII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Zaczarowany Ogród” /osoba przygotowująca –                       p. E. Galiczak/

        I miejsce – Agata Bigielmajer kl. VIIa

  • II edycji Powiatowego Konkursu Plastyczno – Literackiego dla osób niepełnosprawnych                                              pt.” Moje jedyne marzenie” (przygotowanie p. J. Poraj, p. M. Pilch, p. I. Grajcar)

        I miejsce- Anna Kierat

 

ROK 2016/2017

  • Ogólnopolski Konkurs Leksykalny „Memory Master” /przygotowanie p. I. Pośpiech, p.I. Grabarczyk,                               p.J. Patorska/

         Laureat II stopnia- Beata Mićka kl. V b, Wiktoria Krawczyk kl. Vb, 

         Dominika Matuszczyk kl. VI a,

         Laureat III stopnia- Patrycja Kozińska kl. IV a, Kinga Małyska kl. VI b

  • Finał Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „Chipset” /przygotowanie p. B. Antczak/

        Jakub Kwaśny i Mateusz Kucharczyk III B GIM uzyskali tytuł laureata

        zajmując I miejsce

  • Powiatowy Konkurs „W świecie książek Grzegorza Kasdepke” /osoby przygotowujące –                                p. D. Karkoszka i p. M. Grajcar/

        I miejsce – Daria Cioch kl. IIIa

  • X Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek /osoby przygotowujące –   p. M. Jelonek/

         I miejsce – Milena Matyja kl. IIIb

  • Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania /osoba przygotowująca – p. E. Szostak/

        I miejsce – Kinga Małyska kl. VIb

 

ROK 2015/2016

  • Wojewódzki Przedmiotowy Konkurs z Języka Angielskiego /osoba przygotowująca – p. I. Grabarczyk/

         Arkadiusz Jeż uzyskał tytuł Finalisty.

  • Wojewódzki Przedmiotowy Konkurs z Języka Polskiego /osoba przygotowująca – p. S. Płuska/

        Julia Tomczyk uzyskał tytuł Finalisty.

  • XXI Ogólnopolski Konkurs Historyczny im majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego- Za wolność Waszą         i Naszą”. /osoba przygotowująca – p. J. Mach/

         Finaliści: Adam Kucharczyk, Jakub Kwaśny, Tomasz Bejm

 

ROK 2014/2015

  • XX Ogólnopolski Konkurs Historyczny im majora Marka Gajewskiego „ Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego od Cedyni do Orszy”. /osoba przygotowująca – p. J. Mach/

         Finaliści: Adam Pisarek i Dominik Grajcar

  • Powiatowy Konkurs Historyczny „ Kazimierz Pułaski w służbie wolności i niepodległości” /osoba przygotowująca – p. J. Mach/

         I miejsce : Natalia Knopik

……………………………………………………………………………………………………………………………….

 

ROK SZKOLNY 2017/2018

  • KONKURSY SZKOLNE:
    Szkolny Konkurs Plastyczny „Jesień w kolorze złocistym” dla klas I-III SP
    I miejsce: Maja Chuda kl. I b, Julia Pilarz kl. I a, Dominika Kotarska kl. IIIa; Jakub Matusiak kl. III d;
    II miejsce: Maria Ligus kl. III a, Kacper Galiczak kl. Ia, Małgorzata Nowak kl. Ia, Maja Okaj kl. IIIb
    III miejsce: Adam Księżarek kl. I b, Alicja Łuczak kl. III a, Denis Skrzydeł kl. IIIb, Ewelina Leśniak kl. IIIb, Julia Kapuścik kl. IIIc;
    Szkolny Świetlicowy Konkurs Plastyczny dla uczniów SP „Kalosz św. Mikołaja”
    I miejsce: Emilia Ćwieląg kl. Va, Vanessa Janic kl. IIIa, Konrad Mann kl. IIIc, Emilia Kurpiel kl. Ib;
    Szkolny Konkurs Plastyczny o tematyce ekologicznej „Mieszkańcy drzew” dla uczniów klas IV-VI SP
    I miejsce – Weronika Jelonek kl. Va
    II miejsce – Karol Wurszt kl. Va
    III miejsce – Wiktoria Hamela kl. Va
    Szkolny Konkurs Plastyczny o tematyce ekologicznej „Mieszkańcy drzew” dla uczniów klas VII SP i II – III Gimnazjum
    I miejsce – Ewa Knopik kl. IIIB
    II miejsce – Kinga Grajcar kl. IIB
    III miejsce – Patryk Lizurej kl. IIIA i Julianna Tekieli kl. IIIA
    Konkurs Fotograficzny „Sleeveace w bibliotece szkolnej” dla uczniów kl. VI-VII SP i II-III Gimnazjum
    I miejsce – Julianna Tekieli kl. IIIA Gimnazjum, Ewa Knopik kl. IIIB Gimnazjum
    Konkurs plastyczny „Polish legends” dla uczniów klas SP
    I miejsce – Alicja Łuczak kl. IIIa
    II miejsce – Vanessa Janic kl. IIIa, Dominika Kotarska kl. IIIc
    III miejsce – Sonia Grajcar kl. IIIc, Ada Grzesiak kl. IIIa;

 

  • KONKURSY GMINNE (MIĘDZYSZKOLNE)
    Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Zaczarowany świat baśni Andersena” w ramach VI Gminnego Turnieju Baśniowego
    III miejsce – M. Wystalska kl. VIa
    Wyróżnienie – P. Kozińska kl. Va
    VI Gminny Turniej Baśniowy
    II miejsce – Anna Antczak kl. IVc
    III miejsce – Dominika Matuszczyk kl. VIIa, Karolina Leśniak kl. VIIb

 

  • KONKURSY POZASZKOLNE

Ogólnopolski Konkurs „Zapobiegajmy pożarom”
I miejsce – J. Matusiak kl. IIId, E. Ćwieląg kl. Va
II miejsce – J. Pilarz kl. Ia, K. Grajcar kl. IIB
III miejsce – Sz. Jędrak kl. IIId, W. Ligus kl. Vb, R. Krawczyk kl. VIIb
Konkurs „Eko – bajka” dla uczniów klas IV – VI SP
Wyróżnienie – Marta Wystalska kl. VIa
VII Powiatowy Konkurs Komputerowy „Pocztówka świąteczna”
I miejsce – Małgorzata Siódmak kl. Va
Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego dla uczniów SP
Do II etapu zakwalifikowały się : D. Matuszczyk kl. VIIb i B. Mićka kl. VIb;
Uczennica klasy VII – Dominika Matuszczyk zakwalifikowała się do finału Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego;
Wojewódzki Konkurs Biblijny dla uczniów SP
K. Świtalski – etap szkolny i rejonowy
W. Krawczyk – etap szkolny i rejonowy
K. Małyska – etap szkolny i rejonowy
K. Leśniak – etap szkolny
Powiatowy Konkurs Historyczny „Księstwo Warszawskie. W 210 rocznicę utworzenia małego państwa wielkich nadziei” dla uczniów Gimnazjum
II miejsce – K. Pigieł kl. IIIA
III miejsce – P. Szklarski kl. IIIB
Wyróżnienie – M. Kierat kl. IIIA, K. Kozak kl. IIIB
Ogólnopolski Konkurs „Poznajemy parki krajobrazowe Polski”
II miejsce – J. Tekieli kl. IIIA, A. Ślusarczyk kl. IIA, N. Wasylów kl. IIB, K. Drynda kl. IIA;
Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Geografii
do II etapu przeszła Aleksandra Urbańczyk kl. IIIA, Weronika Jelonek kl. IIIA i Krystian Kozak z kl. IIIB;
Krystian Kozak kl. IIIB zakwalifikował się do finału Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.
Powiatowy Konkurs „Gra(sz) o tron”
IV miejsce – K. Pigieł kl. IIIA, W. Jelonek kl. IIIA, N. Radzioch kl. IIIB;

  • ZAWODY SPORTOWE SP
    Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt miejsce IX – Daria Cioch, Patrycja Kazimierczak, Aleksandra Pieniążek, Malwina Radzioch, Klaudia Sosińska, Marta Wystalska;
    Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców
    Miejsce V – Karol Chrzęstek, Jakub Ćwieląg, Wiktor Janik, Szymon Kmiecik, Błażej Matyja, Antoni Mika;
    Powiatowych Zawodach w Szachach w kategorii dziewcząt I miejsce – Nikola Krawczyk, Małgorzata Siódmak
    Międzygminnych Zawodach w Halowej Piłce Nożnej dziewcząt
    III miejsce – D. Gburek, M. Mazur, M. Rendak, S. Schauster, M. Matyja, E. Stemplewska, J. Wachowska, K. Grabowska, N. Głuch, N. Matuszczyk;
    Powiatowych Zawodach w Piłce Nożnej dziewcząt – „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku
    III miejsce – D. Gburek, M. Mazur, M. Rendak, S. Schauster, M. Matyja, E. Stemplewska, J. Wachowska, K. Grabowska, N. Głuch, N. Matuszczyk
  • ZAWODY SPORTOWE GIMNAZJUM
    Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt
    miejsce III – J. Bogus, M. Kierat, J. Tekieli, E. Boryń, K. Grajcar;
    Rejonowych Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt
    miejsce VI – J. Bogus, M. Kierat, J. Tekieli, E. Boryń, K. Grajcar;
    Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców
    VII miejsce – P. Wystalski, R. Krawczyk, K. Kierat, Ł. Pietrzak, J. Brodziak, M. Paliwoda;
    Powiatowych Zawodach w Piłce Nożnej Chłopców o Puchar Starosty Powiatu Kłobuckiego
    III miejsce – Sz. Matyja, K. Kierat, M. Stemplewski, M. Woźny, B. Piechel, D. Kała, J. Ligenza, K. Krawczyk;
    Powiatowych Zawodach w Szachach drużynowych
    Dziewczęta IV miejsce – Ewa Zabawa, Adrianna Ślusarczyk
    Chłopcy VII miejsce – Kacper Kosmatka, Grzegorz Wręczycki
DOSTĘPNOŚĆ