Projekt eTwinning „CHRISTMAS CARDS”

20 stycznia 2020

Od 25 XI do 20 XII  grupa uczniów z klas 5a i 5b (Jan Berg, Lena Chrzanowska, Damian Korzekwa, Filip Kulej, Weronika Sas, Ada Grzesiak,  Dominika Kotarska, Marcelina Pawełkiewicz, Bartosz Nowak, Ewelina Cała) brała udział w projekcie  o nazwie „Christmas Cards” na platformie eTwinning. Pierwszym etapem projektu było przedstawienie się, uczniowie nagrali w tym celu  film, w  którym zaprezentowali siebie, swoje zainteresowania oraz  naszą  szkołę. Następnie stworzyli  kartki świąteczne i napisali  życzenia w języku angielskim – w zakodowanej formie ( wykorzystaliśmy  w tym celu kody QR oraz kod cyfrowy). Po tym etapie nastąpiła  wymiana kartek tradycyjnym sposobem z dwoma szkołami  partnerskimi. Po otrzymaniu kartek od szkół partnerskich, uczniowie biorący udział w projekcie, rozkodowali zaszyfrowane życzenia i odczytali je, co zostało również uwiecznione na filmiku.   

Projekt pozwolił uczniom zdobyć nowe doświadczenia, rozwijać swoje zainteresowania, doskonalić umiejętność posługiwania się językiem angielskim i zobaczyć, że kodowanie to fajna zabawa. Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie  poznali różne formy kodowania: kody QR, kod cyfrowy,  kod Cezara czy  szyfr masoński.

Koordynatorem projektu w szkole  była p. Iwona Grabarczyk, w jego realizacji pomagała p. Ilona Pośpiech . Wszystkie efekty działań znajdują się na stronie projektu eTwinningLive – Twinspace.

DOSTĘPNOŚĆ