Rajd rowerowy

2 maja 2019

27 kwietnia 2019 r. z inicjatywy Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Przystajni oraz Stowarzyszenia Rodziców został zorganizowany rajd rowerowy dla klas IV oraz V.

W 20 – kilometrowym rajdzie rowerowym brało udział 48 uczestników. Początek trasy miał miejsce na parkingu szkolnym, gdzie funkcjonariusz policji – pan Piotr Polak przedstawił nam zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. Następnie wyruszyliśmy w trasę. Pierwsze kilometry wycieczki przebiegły przez malownicze miejscowości: Antonów, Kuźnicę Nową, Podłęże Szlacheckie oraz Bodzanowice – Kiki.

Po 10 km zmagań dojechaliśmy na Kucoby, gdzie miała miejsce pierwsza przerwa. Dzieci oraz rodzice zostali poczęstowani ciepłą herbatą oraz batonami z wysoką ilością węglowodanów, aby nabrać sił na dalszą część wycieczki.

Po krótkiej przerwie uczestnicy udali się w stronę miejscowości Stany. Droga przez las okazała się bardzo ciężka, ale to nie zraziło ani uczniów, ani rodziców. Jednej z uczestniczek nawet udało się zgubić buty w grząskich bagnach, ale po szybkiej interwencji opiekunów, buty zostały znalezione i umyte w pobliskiej rzece.

Po licznych przygodach wróciliśmy do szkoły, gdzie czekało już na nas ognisko z pysznymi kiełbaskami i piankami dla dzieci.

Pod koniec rajdu uczestnikom zostały rozdane mapy turystyczne gminy, przekazane przez Urząd Gminy Przystajń.

Pogoda nie zdołała zepsuć dopisujących humorów, każdy wrócił do domu zmęczony i ubrudzony, ale co najważniejsze z uśmiechem na twarzy.

Dziękujemy wszystkim organizatorom rajdu, rodzicom za nieocenioną pomoc oraz uczestnikom za wspaniałą atmosferę i włożony wysiłek.

DOSTĘPNOŚĆ