Spływ kajakowy

30 lipca 2019

Z inicjatywny Stowarzyszenia Rodziców „Nasze Dzieci” oraz Rady Rodziców powstał projekt promujący aktywne wakacje w gminie Przystajń. Pierwszym przedsięwzięciem w okresie ferii letnich do którego zaprosiliśmy uczniów Naszej Szkoły wraz z rodzicami był spływ kajakowy. Odbył się on 27 lipca 2019r. Trasa spływu rozpoczęła się w miejscowości Kolonowskie, gdzie 36 uczestników z Przystajni podjęło zmagania z nurtem rzeki ” Mała Panew”. W kajakach uczniowie oraz ich opiekunowie mieli okazję przeżyć wiele przygód i niecodziennych sytuacji. Większość dzieci po raz pierwszy było na spływie, a z relacji po wycieczce wynika, że na pewno nie ostatni. Po powrocie do obozu wszyscy razem usiedli przy ognisku i mogli cieszyć się zasłużonym posiłkiem. Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć pokazujących jak uczestnicy radzili sobie na trasie i poza nią.

Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Rodziców ” Nasze Dzieci i Radzie Rodziców za zorganizowanie wycieczki oraz wsparcie finansowe. Pragniemy podziękować również Gminie Przystajń za opłacenie transportu, prowiantu oraz kiełbasek na grilla. Dzięki bardzo dobrej współpracy tych instytucji, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Przystajni mogły cieszyć się wyjazdem całkowicie bez wkładu finansowego.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wspaniałą przygodę i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnym przedsięwzięciu, czyli imprezie na zakończenie wakacji 30-31 sierpnia 2019r. Chcemy Wam zaoferować prawdziwy obóz przetrwania! Wszystko odbędzie się na naszym lokalnym stadionie sportowym „Buchty”. Uczestnicy będą mieli okazje nauczyć się technik survivalu pod okiem prawdziwych żołnierzy oraz funkcjonariuszy policji. Będą to takie atrakcje jak np. nauka rozpalania ogniska, podchody i wiele innych. Równocześnie odbywać się będą gry i zabawy sportowe: mecze piłki nożnej, siatkówki czy kometki. Oczywiście aby na obozie przetrwać nocować będziemy w namiotach. W najbliższym czasie podane zostaną dokładne informacje organizacyjne. Pozdrawiamy i do zobaczenia

DOSTĘPNOŚĆ