TARGI EDUKACYJNE 2024

21 marca 2024

21.03.2024r. – w tym właśnie dniu w naszej szkole odbyły się Targi Edukacyjne.

Zbliżająca się wielkimi krokami rekrutacja do szkół ponadpodstawowych wzmaga od uczniów klasy ósmej oraz ich rodziców porównania ofert liceów, techników oraz szkół branżowych pierwszego stopnia. Wynika to z faktu, że każdy z naszych przyszłych absolwentów szuka odpowiedniego miejsca do dalszej nauki.

Wychodząc naprzeciw potrzebom oraz oczekiwaniom naszych uczniów i ich rodziców Szkoła Podstawowa w Przystajni zaprosiła szkoły ponadpodstawowe z powiatu kłobuckiego, częstochowskiego, oleskiego oraz tarnogórskiego do zaprezentowania ich oferty edukacyjnej na nadchodzący rok szkolny 2024/2025.

Na zorganizowanych targach pojawiło się 20 przedstawicieli szkół ponadpodstawowych z Częstochowy, Kłobucka, Krzepic, Olesna oraz Zespołu Szkół Leśnych i Ekologicznych w Brynku.

Liczni przedstawiciele szkół ponadpodstawowych z wyżej wymienionych miast przybyli by zaprezentować ofertę edukacyjną swoich placówek i tym samym wspomóc naszych ósmoklasistów w dokonaniu dobrego wyboru dalszej ścieżki kształcenia adekwatnej do ich zainteresowań oraz potrzeb.

Mamy nadzieję, że spotkanie pozwoliło naszym uczniom doprecyzować swoje plany i jesteśmy przekonani, że uzyskane informacje pomogą ósmoklasistom  w wyborze dalszej drogi kształcenia.

Szkołom ponadpodstawowym BARDZO DZIĘKUJEMY za tak liczne przybycie i ciekawe zaprezentowanie oferty edukacyjnej swych szkół.

Accessibility