W odwiedzinach w Zagrodzie Agroturystycznej.

27 września 2019

W dniu 20 września 2019 r nasza najmłodsza klasa w szkole-1a udała się pod opieką swojej wychowawczyni Doroty Kmieć do Zwierzyńca Pierwszego gdzie mieści się Gospodarstwo Agroturystyczne Zwierzyniec Pani Aliny Bulskiej. Dzieci wzięły udział w warsztatach ,,Od ziarenka do bochenka”.Zajęcia edukacyjne podzielone były na 3 części: część teoretyczną, praktyczną oraz rozrywkową.
Podczas części teoretycznej dzieci przyswajały wiedzę na temat rodzajów zbóż, okresów wegetacyjnych, budowy ziarniaka oraz całego procesu produkcyjnego chleba- od małego ziarenka, które wysiewane jest przez rolnika do wypieku bochenka przez piekarza. Dowiedziały się również jak proces ten wyglądał w przeszłości, a jak wygląda teraz, dzięki coraz to nowszym rozwiązaniom technologicznym.

W drugiej części zajęć dzieci  mogły wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce, biorąc udział w wyrabianiu podmłody oraz wypieku samego chleba. Każdy z uczestników zajęć wyrabiał ciasto i formułował swoją własną bułeczkę, która następnie trafiła do pieca. Na pobliskim polu pszenicy dzieci zrywały kłosy, wydobywały z nich ziarno i wskazywały elementy jego budowy.

Trzecia część warsztatów to głównie różnego rodzaju konkursy i quizy sprawdzające zdobytą podczas zajęć wiedzę. Pogoda w tym dniu dopisała dlatego uczniowie mogli również skorzystać z różnych atrakcji na terenie gospodarstwa. Dzieci jeździły gokartem oraz kolejką linową ,korzystały z basenu kulkowego,mogły przymierzyć się do dojenia krówki oraz innych zabaw na świeżym powietrzu .Wyjazd był niezwykle udany i pełen wrażeń,a my dziękujemy za miłe przyjęcie i poświęcony czas.

DOSTĘPNOŚĆ