Warsztaty piernikowe klas 3

21 grudnia 2022

20 grudnia uczniowie klas III a i b wraz z opiekunami p. M. Pilch, p. I. Grajcar, p. I. Pośpiech oraz p. A. Leśniak uczestniczyli w wyjeździe do „Owczarkowej Zagrody” w Wąsoszu, by tam wziąć udział w warsztatach piernikowych oraz zwiedzaniu zagrody dla zwierząt.

Dzieci pod nadzorem opiekunów zagrody brały udział zarówno w przygotowaniu ciasta na pierniki, poznawaniu historii wypiekania pierników jak i samym procesie ich tworzenia. Każdy uczestnik otrzymał fragment ciasta, któremu nadał kształt za pomocą tradycyjnych form z drzewa osikowego. Ozdabiali także przygotowanym lukrem i ozdobami już wypieczone, wykrawane formami piernikowymi gotowe pierniczki.

Podczas wypiekania pierników w piecu, uczniowie prowadzeni przez gospodarza oglądali, karmili i głaskali zwierzęta znajdujące się w zagrodzie. Widzieli wiele ciekawych zwierząt takich jak: alpaki, różne gatunki papug, pawie, kaczki, dzikie ptactwo, wiewiórki oraz różne rasy królików.

Wycieczkę po zagrodzie rozgrzał gorący posiłek – zupa pomidorowa.

Wszystkie swoje piernikowe dzieła uczniowie zapakowali w ozdobne torby i zabrali do domów, by świątecznie podzielić się z najbliższymi.

W ten słodki, wesoły i świątecznie nastrajający sposób uczniowie klas przygotowali się do zimowej przerwy świątecznej 🙂

Accessibility