Wycieczka do Krasiejowa

17 czerwca 2019

13.06.2019 r. klasy Ia, Ib i IIIa wraz z wychowawcami A. Wystalską, D. Sas i D. Kmieć o 7:00 rano wyruszyły na całodniową wycieczkę do Krasiejowa.

Po udanej podróży o godz. 8:25 byliśmy już w Krasiejowie. Tam przed wejściem na teren Jura Parku wszyscy uczestnicy otrzymali specjalne opaski z logiem na rękę i wraz z przewodnikiem udaliśmy się do kolejki. Po zajęciu miejsc każdy uczestnik dostał okulary 3D. Kolejką pokonaliśmy tunel czasu, który wywarł na nas niesamowite wrażenie. Następnie udaliśmy się na ścieżkę edukacyjną, gdzie mogliśmy podziwiać wygląd dinozaurów oraz dowiedzieć się o ich życiu. Kolejnym punktem programu było Oceanarium i kino 5D. Oglądanie zwierząt w tej technologii wywarło na nas niesamowite wrażenie. Następnie udaliśmy się do Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, gdzie staliśmy się świadkami fascynujących przemian w czasie.

Przygoda rozpoczęła się w hangarze doków kosmicznych, skąd podchodzą „statki transportujące na orbitę okołoziemską”. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich atrakcji uczniowie dostali specjalne kaski.

I etapem podróży była poczekalnia z multiprojektorami

II etapem był prom kosmiczny. Dzieci siedząc w fotelach mogły rokoszować się pierwszym lotem w kosmos. To tutaj zostaliśmy przeniesieni do stacji orbitalnej – wehikuł czasu.

III etapem podróży był wehikuł czasu.

Na zakończenie lotu obejrzeliśmy wystawę „Świadectwa Ewolucji”, ekspozycję „Rozwój naczyń. Rozwój narzędzi. Wszyscy jesteśmy braćmi”.

Po takiej dawce emocji i adrenaliny udaliśmy się na pyszny obiad i lody. Uczestnicy wycieczki byli niestrudzeni i jeszcze trochę czasu spędzili na plac zabaw, gdzie znajduje się wiele atrakcji.

I tak po dużej dawce wrażeń zadowoleni wróciliśmy o 17:00 do Przystajni.

DOSTĘPNOŚĆ