Wycieczka do Złotego Potoku

24 czerwca 2021

Po bardzo udanej wycieczce w Góry Świętokrzyskie, uczniowie klasy 4c wraz z wychowawcą i panią Pedagog udali się na jednodniową wycieczkę do Złotego Potoku. Pierwszym punktem tej wycieczki była Pustynia Siedlecka. Te otwarte piaski rozciągające się  na obszarze około 25 ha stanowiły dla uczniów nie lada gratkę. To właśnie na nich klasa 4c urządziła dwukrotne zawody, w tym kto pierwszy znajdzie się na czubku wydmy usypanej z jaśniutkiego piachu. Zdobycie wydmy nie było łatwe, ale wszystkim uczestnikom wycieczki się to udało. Podobno na tej pustyni można doświadczyć fatamorgany, niestety klasie 4c nie było to dane. Kto wie, może następnym razem się uda?

Kolejnym punktem jednodniowej eskapady była Brama Twardowskiego. Brama Twardowskiego jest niczym innym jak ciekawym, charakterystycznym i potężnym ostańcem skalnym z otworem przypominającym bramę. Ostaniec ten, a raczej jego tajemniczy otwór związany jest wg legendy ze słynnym czarodziejem krakowskim – Panem Twardowskim, który niegdyś uciekał tędy na kogucie przed diabłem. Ślady pazurów koguta są widoczne na bramie po dziś dzień.

Po zobaczeniu Bramy Twardowskiego uczniowie udali się do pobliskiego źródełka by zasmakować prawdziwej źródlanej wody. Ze względu na panujące warunki atmosferyczne , wody prawie, że nie było, jednakże wszystkim co nieco do posmakowania zostało.
Po zasmakowaniu tejże wody, uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że zdecydowanie wolą wodę…z butelki.

Następnym przystankiem zwiedzających była Jaskinia Ostrężnicka. Do Jaskini prowadzi duży otwór w ogromnym podziurawionym jak ser ostańcu, od strony północno-zachodniej.
W dodatku niezwykle ciekawe są kolory skał, przypominające łaciate moro.

Przedostatnim punktem eskapady były przepiękne stawy. Uczniowie bardzo szybko nacieszyli oczy ich widokiem, gdyż tuż obok czekało na nich…wesołe miasteczko. Tam uczniowie jednym susem rzucili się do samochodzików, huśtawek, trampolin, rzutów do celu oraz obracającego się młota. Każdy znalazł tam coś dla siebie.

Łzom szczęścia i okrzykom radości nie było końca 😊 Bardzo dziękujemy i prosimy o jeszcze 😊

Accessibility