Wycieczka klas II do Wieliczki i Krakowa

30 maja 2022

27 maja uczniowie klas II pod opieką wychowawców i nauczycieli: p. Magdaleny Pilch, p. Joanny Poraj, p. Karoliny Poniatowskiej, p. Ilony Pośpiech i p. Agnieszki Leśniak, wyruszyli na wycieczkę do Wieliczki i Krakowa.

Pierwszym punktem programu było zwiedzenie Kopali Soli w Wieliczce. Podzieleni na dwie grupy uczestnicy wycieczki oczekiwali na zejście w dół. W drodze na dół pokonali około 380 schodów.  W trakcie zwiedzania odwiedzili m.in.: Komorę Mikołaja Kopernika, Komorę Michałowice , Komorę Józefa Piłsudskiego oraz Kaplicę św. Kingi. Mogli również spróbować solanki oraz ścian stworzonych wyłącznie z soli. W Kaplicy św. Kingi grupie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie. Podczas zwiedzania wycieczkowicze zobaczyli wyrzeźbione z soli postacie sławnych osób takich jak św. Jan Paweł II, marszałek Józef Piłsudski, król Kazimierz Wielki oraz Mikołaj Kopernik. Znalazł się również czas na odpoczynek oraz kupno pamiątek. 

Po zwiedzeniu kopalni, cała grupa wraz z przewodnikiem udała się do autokaru, po czym przejechaliśmy do Krakowa. Tam udaliśmy się na Rynek Główny. Tuż obok zobaczyliśmy Okno papieskie, Sukiennice i Kościół Mariacki. Odbyliśmy spacer ulicami Krakowa, dowiadując się przy tym wielu nowych rzeczy o tym mieście. Etapem kończącym zwiedzanie Rynku był wspólny posiłek  i chwila oddechu. Po krótkim odpoczynku wszyscy udaliśmy się na zwiedzanie zabytkowego Wawelu czyli siedzibę królów polskich. Następnie spacerkiem przeszliśmy pod Pomnik Smoka Wawelskiego, gdzie mogliśmy zobaczyć jak zionie ogniem. Po zakupieniu pamiątek udaliśmy się do autokaru, którym szczęśliwie wróciliśmy do domu.

Wycieczka – chociaż jednodniowa – dała nam wiele radości i pewien zastrzyk wiedzy. Była ona dużym przeżyciem. Wyjazd ten okazał się nie tylko wyprawą krajoznawczą, ale też piękną lekcją historii Polski. Nauka w takiej formie pozwoliła nam w łatwiejszy i ciekawszy sposób przyswoić sobie wiele informacji z historii. Przekonaliśmy się, że odpoczywając  i bawiąc się, możemy także wzbogacać naszą wiedzę.

Accessibility