Wycieczka klas piątych do Parku Wodnego „Fala” i Orientarium/ZOO w Łodzi

20 czerwca 2022

Dnia 15.06.2022r. klasy piąte wraz z wychowawcami (p. Kariną Mrozek, p.Bartłomiejem Antczakiem i p. Katarzyną Purą) oraz opiekunem p. Agatą Biernacką wyruszyła autokarem  na ekstremalno- sportowo-przyrodniczą wycieczkę do Parku Wodnego „Fala” i Orientarium w Łodzi. Zbiórka przed szkołą była o godz.6.50. Ok. godziny 9:00 dotarliśmy już na miejsce. Uradowane i mega zadowolone dzieciaki jak i opiekunowie nie mogli się doczekać się wodnych atrakcji, a w szczególnie wielu różnorodnych zjeżdżalni, na myśl o których pojawiała się ogromna ekscytacja.  Zanim jednak rozpoczęła się wodna przygoda, uczniowie zostali poinstruowani przez pana ratownika o zasadach obowiązujących na basenie oraz podczas korzystania ze zjeżdżalni. Największym zainteresowaniem cieszyły się zjeżdżalnie pontonowe ( Thunder, Anakonda, Twister).

 W Mega Zjeżdżalni THUNDER zjazd odbywał się w rurze o średnicy 2,85 m! Na trasie zjazdu niebieskiej zjeżdżalni czekały na nas dwa rożki o długości ponad 12 m każdy, w których pontony wprawiane były w ruch wahadłowy, a zjazdom poza okrzykami radości towarzyszyły multimedialne efekty specjalne. Sygnały dźwiękowe w połączeniu z oświetleniem imitującym błyskawice oraz kolorowe geometryczne kształty zainteresowały każdego.

Żółta zjeżdżalnia zaskoczyła nas ogromną czaszą o średnicy aż 12 m (tzw. cebulą). Pontony zataczając kolejne kręgi umożliwiały obserwację projekcji zgodnych z wybraną przed startem tematyką, które pojawiały się na ścianach komory. Dodatkowe efekty w postaci strzałek kierunkowych i podświetlanych tuneli urozmaicały każdy zjazd.

Zadowolenie, uśmiech na twarzach naszych odważnych uczniów oraz super zabawa  były bezcenne.  Po 3 godzinach wodnych atrakcji przespacerowaliśmy się do Orientarium/ZOO. Wzbogaciliśmy wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata i zapoznaliśmy się z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO. Szczególne zainteresowanie wzbudziły młode rekiny oraz ogromny krokodyl, który niestety był  chyba zbyt zmęczony, żeby wyjść ze swojego wodnego królestwa, ale mimo to i tak podziwialiśmy jego rozmiar. Uwieńczeniem podróży po ZOO było zaprezentowanie przepięknego ogona  przez pawia, który jak wiadomo musiał się swoim dobytkiem pochwalić.

Ok. godziny 16.30 rozpoczęliśmy podróż powrotną. Jednak aby podtrzymać tradycję udaliśmy się do restauracji pod dwoma złotymi łukami by się posilić, a następnie bezpiecznie wrócić do domu.

Ten dzień minął uczniom miło, wesoło i naukowo. Bardzo dziękujemy i prosimy o jeszcze;)

Accessibility