ROK SZKOLNY 2017/2018

ROK SZKOLNY 2016/2017

ROK SZKOLNY 2015/2016

ROK SZKOLNY 2014/2015

ROK SZKOLNY 2013/2014

OTWARCIE KOMPLEKSU SPORTOWEGO I FESTYN RODZINNY

Dziękujemy za przybycie
i udział w otwarciu
KOMPLEKSU SPORTOWEGO
ORAZ FESTYNIE RODZINNYM
który odbył się 01.06.2014r.

 otwarcie

I DZIEŃ WIOSNY

Aby tradycji stało się zadość uczniowie Szkoły Podstawowej w Przystajni radośnie witali pierwszy dzień wiosny. Obchody rozpoczęły się spotkaniem
z wróżką Iwoną i jej przyjacielem iluzjonistą. Do udziału w licznych sztuczkach zapraszani byli uczniowie, co stanowiło dużą atrakcję dla dzieci.
Kolejnym punktem imprezy było przedstawienie: ” Śpiąca Królewna”
w języku angielskim przygotowane przez uczniów klas szóstych pod opieką p. Ilony Pośpiech i p. Joanny Patorskiej. Uczniowie klas IVa i IVb pod kierunkiem p. Elżbiety Zmorek przygotowali inscenizację: ” Wiosna – Czar Życia”, którą pożegnali zimę. Rozstrzygnięto również dwa konkursy: na „Wiosenny plakat” klas I – III i „Wiosenny wiersz” klas IV – VI. Wszystkie pięknie przygotowane plakaty jury oceniło na równorzędne I miejsce i nagrodziło uczniów wafelkami. Podobnie rozstrzygnięto i nagrodzono uczniów biorących udział w konkursie dla klas IV – VI. Obchody pierwszego dnia wiosny zostały przygotowane przez opiekunów SU – p.Elżbietę Zmorek, p. Ilonę Pośpiech oraz p. Ilonę Wystalską.

?????????????

?????????????

?????????????

?????????????

KONKURS „PANGEA”

W dniu 10.01.2014 roku odbył się w szkole I etap międzynarodowego konkursu z matematyki do którego zgłoszonych było 53 uczniów ze szkoły podstawowej: 18 uczniów klas VI, 24 uczniów klas V, 11 uczniów klasy IV. Konkurs ten jest organizowany w następujących krajach: Niemcy, Dania, Włochy, Austria, Polska, Portugalia, Szwajcaria, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Czechy i Węgry. Konkurs rozpoczął się o godzinie 9.00 czas pracy przy zadaniach to 45 minut. Zadania miały formę testu jednokrotnego wyboru. Do każdego pytania było
5 odpowiedzi, z których tylko jedna była prawidłowa. Najwięcej punktów w klasach szóstych zdobył Michał Leśniak 68 punktów, w klasach piątych Jakub Ligenza 57 punktów natomiast w klasach czwartych Daniel Kała 53 punkty. Gratulujemy. Szkolnymi organizatorami były p. W. Kandora i p. K. Mrozek.

SPOTKANIE Z POLICJĄ

W naszej szkole w dniu 28.02.2014r. odbyło się spotkanie z policjantami
z Wydziału Ruchu Drogowego z Kłobucka.
Tematem przewodnim spotkania było hasło
„Bezpieczeństwo najmłodszych na drogach”.
Zaproszeni policjanci opowiedzieli uczniom klas I-III SP o swojej pracy, zaprezentowali policyjny sprzęt, który wykorzystują w codziennej służbie. Przede wszystkim jednak uczniowie wysłuchali wielu cennych porad i zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Policjanci uczyli jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika, w co powinien być wyposażony rower oraz jak ważne jest noszenie odblasków. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali zaproszonych Gości, a swój entuzjazm wyrażali licznymi zapytaniami do policjantów.

policja01 policja02

OTWP 2014

Dnia 11.02.2014r odbył się w naszej szkol etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Wzięło w nim udział ponad 70 uczniów.

WYNIKI

Szkoła Podstawowa:
I miejsce – Kinga Grajcar
II miejsce – Agnieszk Prusko
III miejsce – Adrianna Ślusarczyk

Gimnazjum:
I miejsce – Aleksandra Wieczorek
II miejsce – Kamila Kościelna
III miejsce – Anna Krysik

Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów

We wtorek 17.12.2013 roku w Szkole Podstawowej imienia Marii Konopnickiej w Przystajni zostało przeprowadzone Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów. Są to ogólnopolskie zawody ogłoszone przez Instytut Rozwoju Oświaty. Dyktando przeznaczone jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, a jego celem jest praktyczne wykorzystanie zasad ortograficznych i interpunkcyjnych w formie zabawy edukacyjnej.
W dyktandzie wzięło udział 21 uczniów naszej szkoły z klas IV, V i VI. Każdy uczestnik otrzymał test składający się z dwóch części:
Część I – Dyktando – w 30 wyrazach tekstu należało wybrać jedną z dwóch zaproponowanych liter: u/ó; ż/rz; h/ch; itd.
Część II – Zasady i ćwiczenia ortograficzne – 10 pytań testowych z 4 odpowiedziami, z których co najmniej jedna była prawidłowa. Za udzielenie prawidłowej odpowiedzi uczestnik otrzymał 1 punkt. Natomiast za błędną odpowiedź 1 punkt był odejmowany.
Wyniki konkursu zostały przekazane 31.01.2014 roku. Trzy uczennice naszej szkoły- Kamila Korzonek, Sandra Wosik i Sara Latusek- uzyskały dyplom wyróżnienia. Pozostali uczestnicy dyktanda, niezależnie od uzyskanego wyniku, otrzymali dyplomy uznania potwierdzające ich udział w ogólnopolskim Dyktandzie (nie tylko) dla Mistrzów.
Szkolnymi koordynatorami konkursu były mgr Elżbieta Szostak i mgr Ilona Wystalska.

Olimpiada ZEBRA

W listopadzie 2013 roku 30 uczniów z klas: IV, V i VI wzięło udział
w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej „Zebra” z języka angielskiego, zorganizowanej przez Ogólnopolskie Centrum Edukacji.
Dyplom wyróżnienia za zajęcie 14-go miejsca w kategorii klas VI szkoły podstawowej otrzymały: Julia Piśniak oraz Laura Kobiela.
Szkolnymi organizatorkami olimpiady były: mgr Ilona Pośpiech oraz mgr Joanna Patorska.

XXII WOŚP

XXII FINAŁ
WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY,
ODBYŁ SIĘ
DNIA 12 STYCZNIA 2014 r.
W ZESPOLE SZKÓŁ W PRZYSTAJNI

W TYM DNIU GRALIŚMY I ZBIERALIŚMY NA ZAKUP SPECJALISTYCZNEGO SPRZĘTU DLA DZIECIĘCEJ MEDYCYNY RATUNKOWEJ I GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW

– GODZ. 16.00 UCZNIOWIE GIMNAZJUM WYSTĄPILI W PRZEDSTAWIENIU „GIMNAZJALIŚCI DZIECIOM – ZAGUBIENI W BAŚNI”

– GODZ. 16.45 WYSTĘP ZAPROSZONYCH WOKALISTÓW MUZYKI DISCO POLO: NATALII JURECZKO I DAMIANA BANASIAKA

– GODZ. 17.15 WYSTĘP INSTRUMENTALNO – WOKALNY PAŃSTWA DARII I JACKA NAWROTÓW

– GODZINA 17.45 LICYTACJA GADŻETÓW WOŚP

– GODZ.18.00 „POWRÓĆMY JAK ZA DAWNYCH LAT” CZYLI NAJWIĘKSZE PRZEBOJE LAT 20-TYCH I 30-TYCH W WYKONANIU KLASY MŁODZIEŻOWEGO STUDIUM MUZYKI ROZRYWKOWEJ Z OLESNA

– GODZ. 18.30 POKAZ TAŃCA TOWARZYSKIEGO W WYKONANIUPAULINY KAZIMIERCZAK I DARIUSZA KIERATA REPREZENTUJĄCYCH KLUB „ZORBA” MYKANÓW (MIĘDZYNARODOWA MISTRZOWSKA KLASA S)

– GODZ. 18.40 POKAZ „MAM TALENT” UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

– GODZ. 19.15 WYSTĘP ORKIESTRY DĘTEJ OSP PRZYSTAJŃ

– GODZ. 19.35 KONCERT ZESPOŁU ROCKOWEGO „LEŚNE LUDKI”

– GODZ. 20.00 POKAZ WYŚCIGÓW SAMOCHODÓW SPALINOWYCH RC

– GODZ. 20.10 „ŚWIATEŁKO DO NIEBA” POKAZ SZTUCZNYCH OGNI

PONAD TO W NASZEJ SZKOLE:

– MOŻNA BYŁO ZOBACZYĆ WYSTAWĘ MODELI SAMOLOTÓW
I SAMOCHODÓW RC
– DZIAŁAŁA KAWIARENKA ORAZ STOISKO „PCHLI TARG”
– BYŁY LICZNE ATRAKCJE DLA NAJMŁODSZYCH (SPRZEDAŻ BALONÓW, MALOWANIE TWARZY, SPRZEDAŻ SŁODYCZY, „KĄCIK MAŁEGO ARTYSTY” ITP.)

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA PRZYBYCIE I WSPARCIE

 

FESTYN MIKOŁAJKOWY

DNIA 8.12.2013r. (niedziela)
o godz. 15:00
w Zespole Szkół w Przystajni – hala sportowa
odbył się
FESTYN MIKOŁAJKOWY

Uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariusza wystawili przedstawienie pt. „Bajka o Czarodzieju”

Inne atrakcje:
– degustacja potraw i wyrobów wigilijnych
– charytatywny kiermasz ozdób świątecznych
– malowanie twarzy; zabawy dla dzieci; basen z kulkami, zjeżdżalnia;
– kawiarenka z pysznymi ciastami

 

ROK SZKOLNY 2012/2013

Biblioteka w plenerze

W dniu 23.05.2013r nasi uczniowie kl. I – IV wzięli udział w festynie
pt. „Biblioteka w plenerze” organizowanym w ramach projektu „Młodzi – młodszym” realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Gminy Kłobuck w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Z bardzo wielu prac plastycznych jakie zostały przekazane na konkurs plastyczny pt. „Kolorowe wiersze” J. Tuwima i
J. Brzechwy wyróżniono pracę Marty Wystalskiej nagrodą Burmistrza Miasta Kłobucka, Agatka Bigelmajer i Kasia Galiczak zajęły pierwsze i trzecie miejsce
i otrzymały nagrody, a szóstka pozostałych otrzymała dyplomy i wyróżnienia. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali podziękowania za uczestnictwo. Impreza plenerowa była ciekawa, wesoła, pełna atrakcji
i niespodzianek. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły.

b01 b02 b03 b04

Spotkanie z Policją

W dniu 15.05.2013r. zaproszeni policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku przeprowadzili zajęcia dla uczniów klas pierwszych Gimnazjum. Mówiąc o przepisach prawa, szczególną uwagę zwrócili na postanowienia Kodeksu Karnego, Kodeksu Wykroczeń, a przede wszystkim „Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich”. Omówiono zagadnienia z zakresu czynów zabronionych oraz przejawów demoralizacji, a także problematykę postępowania z nieletnimi, naruszającymi normy prawne i możliwe do zastosowania środki wychowawcze. Podczas spotkania była okazja do omówienia występujących zagrożeń w środowisku nieletnich, jak alkohol, środki psychoaktywne,
agresja i przemoc rówieśnicza, kradzieże itp. Ponadto mundurowi mówili o konsekwencjach naruszania nietykalności osobistej, niszczenia, używania wulgaryzmów, wagarowania oraz o cyberprzemocy.

Konkurs Komputerowy

Uczennica klasy Vb – Aleksandra Leśniak
– zajęła II miejsce w V Regionalnym Konkursie Komputerowym
„Najładniejsza Kartka Wielkanocna”
zorganizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Częstochowie.

GRATULUJEMY.

kartkaAL

DZIEŃ OTWARTY

Dla szkół ponadgimnazjalnych, które chciały przedstawić swoją
ofertę edukacyjną na rok szkolny 2013/2014
zorganizowaliśmy DZIEŃ OTWARTY
w Zespole Szkół – Gimnazjum w Przystajni w dniu 13.03.2013r.,
w godzinach 10:00 – 12:20.

„Czyste ręce- zdrowia więcej”

„Czyste ręce- zdrowia więcej”- akcja SZKOŁA CZYSTYCH RĄK
„Czyste ręce ratują życie”- to hasło Światowego Dnia Mycia Rąk. Święto wprowadzone przez Organizację Narodów Zjednoczonych ma zwrócić uwagę międzynarodowej społeczności na najbardziej podstawową formę profilaktyki zdrowotnej.
Mała dłoń- a na niej cały świat… bakterii. Choć niewidoczne gołym okiem, są wszechobecne. Na każdym centymetrze kwadratowym skóry dłoni może być 5 mln drobnoustrojów.
Czy wiecie, że myjąc ręce wodą z mydłem, głównie po wyjściu z toalety i przed jedzeniem może ograniczyć o ponad 40% zachorowania na biegunkę i 25% na infekcje oddechowe. Niestety coraz częściej słyszymy o tzw. „chorobach brudnych rąk”, które przenosimy drogą pokarmową przez brak odpowiedniej higieny. To min. : biegunki, grypa żołądkowa, wirusowe zapalenie wątroby typu A czy zatrucia pokarmowe. A ich wirusy czyhają wszędzie: na podręcznikach, w autobusach, pilotach do telewizora, czy klawiaturach komputerów. Nawet, jeśli ktoś ma dwie „lewe” ręce też musi je myć. I wcale nie wyjdzie na tym „jak Zabłocki na mydle”.
Należy sobie uświadomić prawidłowe i systematyczne dbanie o higienę.

Wycieczka do Warszawy

Dnia 4.10.2012r. uczniowie klas 5 wraz z wychowawcami i opiekunami byli na wycieczce w Warszawie. Zwiedzili Stare Miasto i Centrum Nauki Kopernik gdzie mogli poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.

cnk02 cnk03 cnk05 cnk06 cnk07 cnk08

Spotkanie z Policjantem

W dniu 19 września 2012r. naszą szkołę odwiedzili policjanci z Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Spotkanie to miało miejsce w świetlicy szkolnej w szkole podstawowej i miało na celu propagowanie bezpieczeństwa wśród dzieci oraz uświadomienie zagrożeń, jakie mogą spotkać najmłodszych na drogach. Funkcjonariusze przypomnieli najmłodszym, jak ważne jest zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły
i ze szkoły do domu. Uczyli jak unikać zagrożeń na drogach, jak bezpiecznie się po nich poruszać, a także jak prawidłowo i bezpiecznie należy wsiadać  i wysiadać z autobusu szkolnego.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

DOSTĘPNOŚĆ