DZIEŃ MATEMATYKI

5 czerwca 2019

Mając na uwadze stworzenie młodym ludziom warunków do właściwego rozwoju w celu poszerzania wiedzy, rozwijania umiejętności uczniów, rozbudzania ciekawości poznawczej i pokazania, że matematyka wcale nie musi być nudna i że ucząc się jej można się przy tym dobrze bawić w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Przystajni dnia 15 maja 2019r  już po raz dziewiąty nauczycielki matematyki  p. Karina Mrozek i p. Anita Pradela zorganizowały  – DZIEŃ  MATEMATYKI w myśl zasady „Matematyka jest kluczem do nauki, którego nie można zgubić, więc spróbuj go polubić”. Rozpoczął się on 2 godzinnymi warsztatami Origami z kół” dla uczniów szkoły i laureatów VII Powiatowego Konkursu „Matematyka wokół nas” –  w ujęciu fotograficznym ucznia” prowadzonymi przez nauczycielki  p. Anitę Pradela i p. K. Mrozek.  Punktem kulminacyjnym tego dnia było ogłoszenie wyników VII POWIATOWEGO  KONKURSU „MATEMATYKA WOKÓŁ NAS”- w ujęciu fotograficznym ucznia”. Z rąk Pana Wójta Gminy Przystajń  – Henryka Macha, Dyrektora Szkoły – p. Moniki Rabendy oraz organizatorów:   p. K. Mrozek i p.  A. Pradela, zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody sponsorowane przez Starostwo Powiatowe oraz  Gminę Przystajń. Organizatorzy serdecznie dziękują Urzędowi Gminy Przystajń za wsparcie w organizacji (fundusze na poczęstunek  dla uczniów oraz  nagrody)  a tym samym pomoc w promocji MATEMATYKI jako „KRÓLOWEJ NAUK” wśród dzieci i młodzieży

                Po raz pierwszy zorganizowano podczas Dni Matematyki warsztaty matematyczne dla najmłodszych uczniów naszej szkoły klas II – III. 16 maja 2019r. odbyły się warsztaty „Mozaikowe origami” dla kl. IIc, które prowadziła p. A. Pradela, i dla klasy IIa- prowadzone przez p. K. Mrozek zaś 17 maja 2019r.  „Mozaikowe origami” dla kl. IIb prowadziła A. Pradela, dla kl. III a p. K. Mrozek.

Warsztaty matematyczne zorganizowane podczas DNIA MATEMATYKI po raz kolejny  bardzo się podobały uczniom i zaproszonym gościom, z wielkim zaangażowaniem w nich uczestniczyli i na zakończenie pytali czy za rok będą znów takie ciekawe i twórcze zajęcia.  Oczywiście, że będą a zatem do zobaczenia za rok na kolejnym dniu matematyki w Przystajni.

Accessibility